Іспанія

Найзагадковіша і найбільш відвідувана країна в Європі. Стародавні греки вважали, що тут ростуть золоті яблука Геракла, для арабів вона була Воротами в Рай, для Ернеста Хемінгуея це була арена, на якій історія металася між подвигом і трагедією, а вечорами тореадори билися зі смертю. Це країна найкрасивіших міст, кращих музеїв світу, старовинних пам'яток, прокладених ще римлянами доріг і незвичайного різноманіття пейзажів. Забирають в глибини історії Мадрид і Толедо, елегантна Барселона, що вражають пишністю пляжі Середземного моря.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Банки в будні дні зазвичай відкриті з 8:30 до 14:00, в суботу з 8:30 до 13:00, в неділю закриті. Улітку більшість банків працює до 13:00 в будні і закриті по суботах. Обмінні пункти в аеропортах і на залізничних станціях працюють довше. Дорожні чеки можна перевести в готівку також в універмагах мережі El Corte Ingles до 21:00.
Майже всі магазини закриваються в середині дня, щонайменше, на три години. Виняток - великі універмаги мережі El Corte Ingles. Стандартні години роботи з 10:00 до 13:30, з 17:00 до 20:00. У неділю магазини закриті. У суботу багато магазинів працюють до обіду.
Більшість музеїв відкрито з 9:30 до 14:00 і з 16:00 до 19:00; в понеділок закриті. У деяких музеїв години роботи і вихідний день можуть відрізнятися від стандартних. Великі музеї, наприклад Прадо в Мадриді або музей Пікассо в Барселоні, працюють без перерви.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
В Іспанії, як і у всіх країнах, що входять в Європейський валютний союз (Австрія, Бельгія, Греція, Ірландія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Фінляндія і Франція), грошовою одиницею є євро.

ПАМ'ЯТКИ
Історичні місця і прекрасні пляжі роблять Іспанію однією з найбільш відвідуваних країн у Європі. Мадрид, Толедо, Севілья і Гранада - міста-пам'ятники, міста-музеї під відкритим небом.
Мадрид. Кажуть, що це місто крайнощів. Сяючий світло над вершинами гір і похмура тінь у будинках, холодна зима і виснажливе літо - це Кастілья, суха і одночасно гостинна земля. В даний час Мадрид може суперничати з такими містами як Париж чи Нью-Йорк. Прекрасні художні галереї, пам'ятки історії і разом з тим неповторна нічне життя відрізняють цей гарне місто.
• Алкала де Енарес, Ель Ескоріаль - важливі історичні та культурні центри, розташовані в околицях Мадрида.
• Палац Сарсуела, резиденція іспанських королів, піднімається недалеко від міста.
• Парк Ретіро і його чудові сади.
• Ла Пуерта дель Соль (двері сонця), одна їх центральних площ міста. Вона прикрашена символом міста - ведмедем і суничним деревом. У Новорічну ніч люди збираються на цій площі, щоб з'їсти 12 виноградин (іспанська традиція) і попрощатися зі старим роком.

КУХНЯ
Іспанська кухня відрізняється надзвичайним багатством і різноманітністю і користується заслуженою славою. Іспанію можна умовно розділити на вісім гастрономічних зон, для кожної з яких характерні певні продукти і напої. На Півночі готують рибні страви Країни Басків: це знаменита тріска "піль-піль" або тріска по-біськайські, астурійська фабада, сири і сидр. У Піренейській зоні чудові соус "чилі-ндрон" і шинка. У Каталонії чудово готують печеню "касуела", часниковий соус "аліолі" і пікантні копчені ковбаси "фует". Валенсія знаменита різноманітними стравами з рису, серед яких особливо відома "Паелья" (рис з овочами, м'ясом, рибою, креветками). В Андалусії можна спробувати чудовий холодний овочевий суп "гаспачо" і чудову шинку "хабуго" провінції Уельва. У Центральній зоні - запечене м'ясо і кращі в Іспанії ковбаси. На Балеарських островах, батьківщині майонезу, вас одурманити аромат страв зі свинини, повітряних булочок з листкового тіста "енсаймадас" і ковбаси "собрасада". На Канарських островах своєрідна рибна кухня, в основних блюдах і десертах завжди багато тропічних фруктів (банани, авокадо, папайя).

КЛІМАТ
Клімат Іспанії помірний, але в той же час часті зміни температури. Переважають, в основному, сонячні дні, опадів випаде небагато, за винятком півночі країни. Температура влітку +30 Со ... +35 Со, восени +10 Со ... +15 Со, навесні 0Со ... +5 З, взимку - близько 0Со. Для середземноморського узбережжя, включаючи Балеарські острови, характерна м'яка зима і спекотне сухе літо. Внутрішні райони країни дуже сухі, з холодною зимою і жарким літом.
(!) Один з кращих мікрокліматом у світі на Канарських островах: там всього дві пори року: весна і тепле південне літо.

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Особливу роль в Іспанії грають фестивалі. Близько 200 свят і фестивалів мають туристичне значення, а деякі з них популярні в усьому світі.

КОРИСНІ ПОРАДИ
(!) Крім іспанської мови, якою говорить 74% населення, в Іспанії говорять каталонською (автономне співтовариство Каталонія - 17%), галісійською (автономне співтовариство Галісія - 7%), баскською (Країна Басків - 2%).
(!) Прийнято давати чайові гідам і водіям після екскурсії, носіям по 1 євро за кожне місце, 5-10% від суми рахунку в барах і ресторанах, за бажанням - покоївки 1 євро в день.

Замовити Тур до Іспанії в Портал-Тур

Наші партнери